Teses dirixidas (63) Teses que dirixiron as persoas membros do grupo

2022

  1. Morse Theory on Finite Spaces

    David Mosquera Lois

    Dirixida por ENRIQUE MACIAS VIRGOS
  2. Qualitative dynamics of planar and spatial Lotka-Volterra and Kolmogorov systems

    Érika Diz Pita

    Dirixida por MARIA VICTORIA OTERO ESPINAR
  3. Homogeneous hypersurfaces and totally geodesic submanifolds

    Alberto Rodríguez Vázquez

    Dirixida por JOSE CARLOS DIAZ RAMOS y MIGUEL DOMINGUEZ VAZQUEZ
  4. Some results and Algorithms on matroids, simplicial complexses and Alexandroff spaces

    Sahar Nawaf Aldeifi

    Dirixida por ANTONIO GOMEZ TATO
  5. Métricas críticas para funcionais cuadráticos da curvatura

    Sandro Caeiro Oliveira

    Dirixida por EDUARDO GARCIA RIO

2021

  1. Topological Data Analysis of High-dimensional Correlation Structures with Applications in Epigenetics

    Sara Prada Alonso

    Dirixida por ANTONIO GOMEZ TATO y MARIA ANGELES CASARES DE CAL
  2. Braided Crossed Modules and Loday-Pirashvili category

    Alejandro Fernández Fariña

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  3. The geometry of weakly-einstein manifolds

    Rodrigo Mariño Villar

    Dirixida por EDUARDO GARCIA RIO y MARIA ELENA VAZQUEZ ABAL
  4. Restricted lie (super)algebras, central extensions of non-associative algebras and some tapas

    María Pilar Páez Guillán

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ

2020

  1. Ruled hypersurfaces and homogeneous submanifolds in semi-Riemannian manifolds

    Olga Pérez Barral

    Dirixida por JOSE CARLOS DIAZ RAMOS y MIGUEL DOMINGUEZ VAZQUEZ

2019

  1. Homogeneous submanifolds and isoparametric hypersurfaces in symmetric spaces of non-compact type

    Víctor Sanmartín López

    Dirixida por MIGUEL DOMINGUEZ VAZQUEZ y JOSE CARLOS DIAZ RAMOS
  2. El paraíso de Cantor. Una aproximación matemática y filosófica al infinito

    Luís Pousa Rodríguez

    Dirixida por MARIA VICTORIA OTERO ESPINAR
  3. Solitóns asociados a ecuacións de evolución xeométrica e estruturas quasi-Einstein

    Xabier Valle Regueiro

    Dirixida por EDUARDO GARCIA RIO
  4. Regularity in logarithmic algebraic geometry: a different viewpoint

    Jesús Conde Lago

    Dirixida por JOSE JAVIER MAJADAS SOTO
  5. Time depending dynamics of chains of evolution algebras

    Sherzod Murodov

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  6. Witten’s perturbation and lefschetz formula on singular spaces

    Carlos Luis Franco Sanmartin

    Dirixida por JESUS ANTONIO ALVAREZ LOPEZ
  7. Bach-flat manifolds and conformally Einstein structures

    Ixchel Dzohara Gutiérrez Rodríguez

    Dirixida por EDUARDO GARCIA RIO

2018

  1. Geometría ergódica y asintótica de grafos aleatorios

    Antón Carlos Vázquez Martínez

    Dirixida por FERNANDO ALCALDE CUESTA
  2. Higman-Neumann-Neumann extension and embedding theorems for Leibniz algebras

    Chia Zargeh

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  3. Sobre leyes de reciprocidad clásicas, períodos π-ádicos y reciprocidades sobre módulos formales p-divisibles

    Ana Mascato García

    Dirixida por JOSE MANUEL FERNANDEZ VILABOA y LEONCIO FRANCO FERNANDEZ
  4. Graph colorings and realization of manifolds as leaves

    Ramón Barral Lijó

    Dirixida por JESUS ANTONIO ALVAREZ LOPEZ

2017

  1. Classification of Leibniz algebras with a given nilradical and with some corresponding Lie algebra

    Ikboljon Karimjanov

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  2. On some null-filiform algebras and solvable Leibniz algebras

    Kamilyam Masutova

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  3. Gröbner Bases under Composition over Fields with Valuations

    Mahmoud Alsersawi

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  4. Categorical-algebraic methods in non-commutative and non-associative algebra

    Xabier García Martínez

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ

2016

  1. Percepción del clima educativo en los estudios de odontología en España mediante el cuestionario " Dundee ready environment measure ": una perspectiva multicéntrica

    Ángela Aneiros Ardao

    Dirixida por INMACULADA TOMAS CARMONA y MARIA ANGELES CASARES DE CAL
  2. Submanifolds in complex projective and hyperbolic planes

    Cristina Vidal Castiñeira

    Dirixida por JOSE CARLOS DIAZ RAMOS y MIGUEL DOMINGUEZ VAZQUEZ

2015

  1. Estudo dun problema de perturbación singular para unha clase de inecuacións variacionais

    José Carlos García Barro

    Dirixida por MARIA DEL CARMEN MUÑIZ CASTIÑEIRA y JOSE ANTONIO ALVAREZ DIOS
  2. Relations between crossed modules of different algebras

    Rafael Fernández Casado

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  3. Leibniz cohomology in low degrees: some structure theory of Leibniz n-algebras

    Rustam Turdibaev

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ

2014

  1. Solitones asociados a estructuras geométricas y formas de killing

    Javier Seoane Bascoy

    Dirixida por LUIS MARIA HERVELLA TORRON y MARIA ELENA VAZQUEZ ABAL

2013

  1. Structure of equicontinuous foliated spaces

    Manuel Moreira Galicia

    Dirixida por JESUS ANTONIO ALVAREZ LOPEZ
  2. Isoparametric foliations and polar actions on complex space forms

    Miguel Domínguez-Vázquez

    Dirixida por JOSE CARLOS DIAZ RAMOS

2012

  1. Categoría de lusternik-schnirelmann y funciones de morse en los espacios simétricos

    María José Pereira Sáez

    Dirixida por ENRIQUE MACIAS VIRGOS
  2. Métodos iterativos en s-pasos para a resolución de grandes sistemas dispersos de ecuacións e a súa implementación paralela

    Gerardo Casal Urcera

    Dirixida por JOSE CARLOS CABALEIRO DOMINGUEZ y JOSE ANTONIO ALVAREZ DIOS
  3. Laminacións afables

    Pablo González Sequeiros

    Dirixida por FERNANDO ALCALDE CUESTA
  4. Número de ramificación y percolación de un pseudogrupo

    María Pérez Fernández de Córdoba

    Dirixida por FERNANDO ALCALDE CUESTA
  5. Categoria ls, espacios foliados y medida transversa invariante

    Carlos Meniño Coton

    Dirixida por JESUS ANTONIO ALVAREZ LOPEZ
  6. The geometry of lorentzian ricci solitons

    Sandra Gavino Fernández

    Dirixida por EDUARDO GARCIA RIO
  7. Dunkl harmonic oscillator and witten's perturbation on strata

    Manuel Calaza Cabanas

    Dirixida por JESUS ANTONIO ALVAREZ LOPEZ
  8. Módulos yetter-drinfeld sobre álgebras de hopf trenzadas débiles

    Carlos Soneira Calvo

    Dirixida por JOSE MANUEL FERNANDEZ VILABOA

2011

  1. Cyclic homologies of algebraic objects and derived functors

    Guram Donadze

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  2. Propiedades geométricas de operadores de curvatura y generalizaciones de espacios simétricos

    Esteban Calviño Lozau

    Dirixida por EDUARDO GARCIA RIO

2010

  1. Problemas de frontera para ecuaciones dinámicas

    Dolores Rodríguez Vivero

    Dirixida por MARIA VICTORIA OTERO ESPINAR
  2. Desarrollo de un microarray para la identificación de genes de resistencia a patógenos de interés industrial en rodaballo (" Scophthalmus maximus" )

    Adrián Millán Pérez

    Dirixida por PAULINO MARTINEZ PORTELA, ANTONIO GOMEZ TATO y MARIA BELEN GOMEZ PARDO

2008

  1. Dinámica transversa de laminaciones definidas por grafos repetitivos

    Alvaro Lozano Rojo

    Dirixida por FERNANDO ALCALDE CUESTA

2007

  1. Módulos cruzados de álgebras conmutativas, homología y hap

    Pablo Fernández Ascáriz

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ

2003

  1. Campos de vectores harmónicos-killing

    María Trinidad Pérez López

    Dirixida por MARIA ELENA VAZQUEZ ABAL
  2. (co) homología de módulos precruzados

    Daniel Arias Mosquera

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ
  3. Geometría infinitesimal de esquemas formales

    Marta Pérez Rodríguez

    Dirixida por ANA JEREMIAS LOPEZ y LEOVIGILDO ALONSO TARRIO

1999

  1. Extensiones abelianas, cruzadas y 2-extensiones cruzadas de módulos cruzados

    Ana María Vieites Rodríguez

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ

1998

  1. Teoría de categoría de Lusternik-Schnirelman adaptada al marco de las variedades foliadas

    Hellen Elizabeth Colman Vale

    Dirixida por ENRIQUE MACIAS VIRGOS

1997

  1. Algunos resultados sobre modelos minimales resolubles

    Miguel Ángel Rodríguez González

    Dirixida por ANTONIO GOMEZ TATO
  2. Sobre los espacios de categoría dos

    Lucia Fernández Suárez

    Dirixida por ANTONIO GOMEZ TATO
  3. Localización de Bousfield en categorías derivadas de categorías de Grothendieck

    María José Souto Salorio

    Dirixida por LEOVIGILDO ALONSO TARRIO y ANA JEREMIAS LOPEZ
  4. Estudio del operador de Jacobi en geometría semi-riemanniana

    Ramón Vázquez Lorenzo

    Dirixida por REGINA Mª CASTRO BOLAÑO y EDUARDO GARCIA RIO
  5. Homología de Andre-Quillen y descomposición del funtor tor

    Amalia Blanco Louro

    Dirixida por ANTONIO GARCIA RODICIO y JOSE JAVIER MAJADAS SOTO

1994

  1. La variedad de las métricas casi-fibradas para una foliación riemanniana

    Esperanza Sanmartín Carbón

    Dirixida por ENRIQUE MACIAS VIRGOS

1991

  1. Extensiones de cleft en categorías cerradas. Interpretación cohomológica

    José N. Alonso Álvarez

    Dirixida por JOSE MANUEL FERNANDEZ VILABOA
  2. Invariantes de módulos cruzados en álgebras de Lie

    José Manuel Casas Mirás

    Dirixida por MANUEL EULOGIO LADRA GONZALEZ